ZAGŁOSUJCIE NA NASZ ŻŁOBEK! Plebiscyt Pomorskie Sztormy.

14 marca, 2022

Do 21 marca można oddawać głosy na wydarzenia i osoby nominowane w plebiscycie „Pomorskie Sztormy” organizowanym przez „Gazetę Wyborczą Trójmiasto” i Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego. Wśród nominowanych są projekty i sportowcy z Sopotu. Laureatów plebiscytu poznamy 29 marca, podczas uroczystej gali.

W tym roku w plebiscycie przyznanych zostanie 9 statuetek w kategoriach: Sztorm Kulturalny, Sztorm Sportowy, Sztorm Urbanistyczny, Sztorm Ekologiczny, Sztorm kulinarny, Sztorm Europejski – Infrastruktura, Sztorm Europejski – Kapitał Ludzki, Sztorm Obywatelski i Sztorm Naukowy. W każdej z nich nominowano pięć osób, instytucji lub przedsięwzięć. Wyboru nominowanych dokonali dziennikarze „Gazety Wyborczej” wspierani przez ekspertów specjalizujących się w danych obszarach. Głosy można oddawać wypełniając kupony w „Gazecie Wyborczej” lub za pośrednictwem internetu, na stronie Pomorskie Sztormy Laureatów poznamy podczas gali, która odbędzie się 29 marca.

Zachęcamy do głosowania na osoby związane z Sopotem i nominowane sopockie projekty. W kategorii Sztorm Sportowy nominowana została Anna Kiełbasińskalekkoatletka SKLA Sopot, która „w 2021 r. przeżyła niezwykłą amplitudę nastrojów. Po dobrym początku sezonu odniosła groźną kontuzję i wydawało się, że nie ma szans na występ w Tokio. Kwalifikację uzyskała rzutem na taśmę, a potem wywalczyła srebrny medal w sztafecie 4×400 m”.

Sztorm Europejski – Kapitał Ludzki to kategoria w której nominowane są projekty o charakterze społecznym realizowane w województwie pomorskim z udziałem funduszy unijnych. W tej kategorii nominowana została Gmina Miasta Sopotu za projekt „Zwiększenie aktywności zawodowej osób opiekujących się dziećmi do lat 3 poprzez utworzenie publicznego żłobka w Sopocie”. Celem przedsięwzięcia jest zwiększenie zatrudnienia osób opiekujących się dziećmi. Efektem zaś nowy żłobek z 60 miejscami dla najmłodszych. Łączna wartość projektu to prawie 1,7 mln zł, z czego dofinansowanie unijne to 1,4 mln zł.

Sztorm Obywatelski to kategoria, która związana jest z działaniami wzmacniającymi społeczeństwo obywatelskie, mobilizującymi do działania. Nominowani to społecznicy, liderzy jednoczący wokół siebie środowisko. W tej kategorii nominowane zostało m.in. Stowarzyszenie Białorusinów na Pomorzuz siedzibą w Sopocie. Stowarzyszenie jednoczy społeczność białoruską, uchodźców, którzy przyjechali do Trójmiasta uciekając przed represjami reżimu Łukaszenki.

Głosowanie na Pomorskie Sztormy – Sopot.pl – Witamy na stronie miejskiej… (www.sopot.pl)

Pierwsze spotkanie maluchów z ViviUwaga! Rumień zakaźny w żłobku
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia  PE i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE zwanego dalej RODO informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Żłobek "Puchatek" w Sopocie. Więcej informacji znajduje się w zakładce  RODO
Rozumiem
Skip to content