Sopot solidarny z Ukrainą: potrzebna zimowa odzież i obuwie

23 listopada, 2022

Jeżeli ktoś może wspomóc naszych gości, którzy przybyli do Sopotu z ogarniętej wojną Ukrainy, zachęcamy do przynoszenia ciepłych zimowych ubrań oraz obuwia, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Zbiórka darów ruszy 23 listopada, rzeczy można przynosić do Domu Studenckiego nr 8 od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-15.00.

Teraz najpotrzebniejsze są:

  • ciepłe kurtki dla dzieci i dorosłych (w różnych rozmiarach)
  • obuwie zimowe dla dzieci i dorosłych (w różnych rozmiarach)
  • czapki, szaliki, rękawiczki
  • swetry, spodnie dla dzieci i dorosłych

– Odzew sopocian, którzy na wiele sposobów chcą wspomóc ukraińskich gości, jest od wielu miesięcy bardzo duży. Bardzo za to okazane serce dziękujemy – mówi Jacek Karnowski, prezydent Sopotu. – Mam nadzieję, że i tym razem nasi mieszkańcy zechcą podzielić się rzeczami, których na zimę potrzebują Ukraińcy.

Po segregacji rzeczy trafią do punktu wydawania w DS. nr 8, w którym uchodźcy będą mogli odbierać to, czego najbardziej potrzebują.

Miejsce zbiórki:
Dom Studencki Uniwersytetu Gdańskiego nr 8
Sopot, ul. 1 Maja 12
pon.-pt., w godz. 10.00-15.00

 

Trwa zbiórka pieniędzy na pomoc uchodźcom
Urząd Miasta Sopotu i Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta Koło Gdańskie prowadzą zbiórkę pieniędzy, której celem jest długofalowa pomoc i wspieranie uchodźczyń i uchodźców, którzy znajdują się pod opieką Centrum Wsparcia Ukrainy w Sopocie.Wpłat można dokonywać na specjalnie utworzone konto Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta Koło Gdańskie: PKO BP 29 1020 1811 0000 0302 0223 3328, w tytule przelewu wpisując „Wspólnie dla Ukrainy”.

https://www.sopot.pl/aktualnosc/10256/sopot-solidarny-z-ukraina-potrzebna-zimowa-odziez-i-obuwie

🎼Audycja muzyczna ,,Melodia w rurki zaklęte” 🎶w ramach projektu Muzyczne Poranki dla MaluchaBAJKOWE PIOSENKI DLA MAŁYCH I DUŻYCH
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia  PE i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE zwanego dalej RODO informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Żłobek "Puchatek" w Sopocie. Więcej informacji znajduje się w zakładce  RODO
Rozumiem
Skip to content