O nas

 • Żłobek to miejsce w którym odkrywam świat…

   Filia nr 1 Żłobka ,,Puchatek” mieści się w Sopocie przy ul. Obodrzyców 18. Jest ona jednostką organizacyjną Urzędu Miasta Sopotu, placówką opiekuńczo-wychowawczą i edukacyjną.

  Żłobek został zaprojektowany zgodnie z wszystkimi normami obowiązującymi dla placówki tego typu. Naszym największym atutem jest lokalizacja w zielonej, cichej okolicy, z dala od głównych ulic.

  Dysponujemy świetnie wyposażonymi salami opieki, salą wielofunkcyjną oraz nowoczesną kuchnią. Obszerny hol umożliwia sprawną komunikację pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami.
  Żłobek posiada własny ogród, w którym funkcjonują dwa place zabaw.
  Budynek nie posiada barier architektonicznych. Jest w pełni dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami

 • W naszej placówce funkcjonują IV grupy żłobkowe:

  I grupa  niemowlaki od 6 m-ca-1 roku
  II grupa dzieci w wieku od 1-1,5 roku
  III grupa dzieci w wieku od 1,5-2 lat
  IV grupa dzieci w wieku od 2-2,5 lat

   

   

 • Pragniemy wszystkim dzieciom stworzyć warunki jak najbardziej zbliżone do domowych, zapewnić troskliwą i bezpieczną opiekę. Dziećmi opiekuje się wykwalifikowany personel opiekuńczy, który prowadzi zajęcia w formie zabaw, które mają za zadanie wszechstronnie edukować dzieci oraz usamodzielnić je we wszystkich sferach.

  Zdrowa dieta maluszka

  Nasza żłobkowa kuchnia serwuje zdrowe, różnorodne i pełnowartościowe posiłki. Potrawy są przygotowywane na bazie świeżych, sezonowych i wysoko jakościowych produktów. Stawiamy na produkty nieprzetworzone lub niskoprzetworzone oraz o bardzo krótkich składach, w których nie znajdziemy konserwantów, barwników i sztucznych aromatów.

  Kuchnia stosuje się do zasad wynikających z Dobrych Praktyk Higienicznych (GHP) i Produkcyjnych (GMP) oraz wdrożonego Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Żywności (HACPP).

  Nad prawidłowo zbilansowaną dietą czuwa Pani Dietetyczka, która przygotowuje jadłospisy zgodnie z aktualnymi normami żywienia dla dzieci do 3 roku życia. Zależy nam na kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych u malucha, dlatego w jadłospisach zawieramy przede wszystkim świeże warzywa i owoce, dbamy o codzienną porcję produktów mlecznych i produktów zbożowych z pełnego przemiału zbóż, skupiamy się na wprowadzeniu chudego mięsa oraz świeżych ryb, uzupełniamy dietę o tłuszcze roślinne z jednoczesnym ograniczeniem tłuszczu zwierzęcego oraz włączamy dania na bazie roślin strączkowych.

  Panie kucharki dbają o smakowitość i atrakcyjność posiłków, dlatego używamy przede wszystkim świeże i suszone zioła, a dodatek soli oraz cukru jest stosowany do minimum. Poza napojami zaplanowanymi w jadłospisie dzieci mają stały dostęp do wody niegazowanej.

  Nasze maluszki dostają codziennie 4 posiłki (śniadanie, II śniadanie, obiad (zupa + II danie), podwieczorek), które są podawane w stałych, kilkugodzinnych odstępach czasowych, codziennie o tej samej porze.

  W Żłobku Puchatek realizujemy diety indywidualne oraz eliminacyjne np. bez nabiału.

  Dzięki środkom pieniężnym zbieranych przez Radę Rodziców przygotowujemy dla wszystkich żłobkowych dzieci paczki okolicznościowe oraz żywnościowe (bez dodatku cukru, sztucznych barwników i konserwantów).

   

  Serdecznie zapraszamy do naszej placówki, ponieważ jest to miejsce wyjątkowe i stworzone z myślą o potrzebach, bezpieczeństwie i wszechstronnym rozwoju najmłodszych dzieci.

 • Współpracujemy z :

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia  PE i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE zwanego dalej RODO informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Żłobek "Puchatek" w Sopocie. Więcej informacji znajduje się w zakładce  RODO
Rozumiem
Skip to content